Tüli ajal võid vihahoos lagedale tulla igasuguste rumalustega. Ometi on love.allwomenstalk.com kohaselt teatavad asjad, mille ütlemist tuleks tülitsemise ajal vältida.

See on läbi. Peamine asi, mida ei tohiks öelda – ükstapuha, kui pahane sa oled. Sama asi on ka väljakolimisest teatamisega. Isegi kui sa seda tegelikkuses ei mõtle, võib see tuua kaasa tagajärgi, mida sa ei oota ega soovi.

Minuga on kõik korras. Sa tahad, et mees mõistaks, et sa oled ärritunud. Aga kui ta küsib, mis viga, teatad sa, et kõik on korras. Ja mees arvabki, et kõik on korras. Kuna mees rohkem sinu probleemi üle ei päri, ärritud sa veelgi. Kokkuvõte? Ära valeta, et kõik on korras.

Sa oled täielik… Solvangud on vihasena kerged tulema. Aga ära kuku niimoodi solvama. Tülitsedes solvamine on justkui purjuspäi seda tegemine. Ikka üldse ei mõtle, mida öeldakse.

Sa oled nagu oma ema! Ema või kellegi lähedase solvamine ei ole kunagi hea idee. Isegi kui te arutlesite alles mõni päev tagasi, milline kontrollifriik ja näägutaja ta ema on, siis praegu ei nõustu ta sellega päris kindlasti. Jäta personaalsed solvangud välja.

Sa teed seda alati! Ükskõik, millest jutt on – kas igale poole hiljaks jäämisest või muudest situatsioonidest. Kasutades vihaselt sõna “alati” annab see talle signaali, et sa ei usu, et ta võiks muutuda. Selgita talle parem mõistlikult, mis sind häirib.

Miks sa vihane oled? Ära lükka vihast inimest rääkima sellise lausega. Tee parem talle kenasti selgeks, et oled olemas, kui ta soovib sinuga oma probleemist rääkida.

See kõik on sinu süü. Ära hakka kellegi kaela süüd veeretama, sest on päevselge, et tülid ei teki ainult ühepoolselt. Kui sa tunned, et ta ei aktsepteeri sinu vaatepunkti, siis püüa seda pigem rahulikult selgitada. Lõppude lõpuks tahad sa ju normaalset vestlust arendada, mitte tülitseda.

 

Meie ikka tapame neid, keda armastame, sest armastus toob viha ja suur armastus toob tulise viha.(näidend “Juudit”, 1921)
/Anton Hansen Tammsaare, 1878-1940/

Allikas: love.allwomenstalk.com

 

Kommenteeri