Sellel imearmsal kimäärsel kassil on täiesti unikaalne ja omanäoline nägu – Yana näeb välja täpselt selline, nagu ta vanematel oleks tema meisterdamise ajal tint otsa saanud :)

Kimäär (vanakreeka chimaira ‘kits’) on vanakreeka mütoloogias olend, kes Hesiodose järgi on “eestpoolt lõvi, tagantpoolt madu, keskelt kits.”

Kimäär pole tingimata pandud kokku lõvi peast, mao sabast ja kitse kerest. Kimääri kirjeldatakse nt ka kahepealisena, kusjuures eespool on lõvi pea, keskel aga kitsepea, mis sülgab tuld. Kimääri tappis Pegasose abiga müütiline kreeka kangelane Bellerophontes.

Tihti nimetatakse kimääriks ka mis tahes veidratest komponentidest kokku pandud soerdit või asja. Kimääriks nimetatakse ka inimest, kellel on mitme inimese geenid (näiteks lapsel on ema poolt päritud nii ema kui ka ema venna geenid), kusjuures erinevates elundites domineerivad erinevad geenid.

Alljärgnevaid vahvaid fotosid vaadates saad aru, miks sellel omanäolisel tegelasel on Instagramis juba üle 16,000 jälgija!

two-faced-cat-yana-1two-faced-cat-yana-2two-faced-cat-yana-11 two-faced-cat-yana-14 two-faced-cat-yana-15 two-faced-cat-yana-16 two-faced-cat-yana-18 two-faced-cat-yana-21 two-faced-cat-yana-25 two-faced-cat-yana-27