Mis on eduka suhte valem?

Kordame siinkohal vana tuntud tõde: hea suhte aluseks on inimene, kes esiteks austab ja armastab iseennast, teiseks armastab ta oma kaaslast eluteel, kolmandaks lapsi, neljandaks vanemaid, viiendaks sõpru, kuuendaks… Meil aga on tavapärane, et pärast laste sündi langeb elukaaslane kolmandaks kui mitte veelgi taha poole.

Mis on suhte eesmärk?

Suhete eesmärk on näidata meile erinevaid suhtlemise mudeleid ja seda selleks, et saaksime neid üha uuesti läbi töötada ja vajadusel parandada. Viimane toimub aga eelkõige läbi enesevaatluse, eneseõppimise ja enesejuhtimise, mitte kaaslase parendamise kaudu.

Suhte kvaliteet sõltub aga paljuski sellest kuidas me suhtume suhetes esinevate mudelite läbi töötamisse. Kas võtame seda kui rasket tööd või avastamisrõõmu pakkuvat mängu?

Kunagi laulis Ivo Linna: “Mäng on väikese inimese töö”, kuid mäng kuulub ka täiskasvanud inimese maailma, olles inimese elukestva õppe mänguline aspekt. Niikaua kui inimeses jätkub soovi mängida, siis niikaua püsib ka kahe inimese vaheline suhe noore ja aktiivsena see on suhte pikaealisuse üks mootoreid. Kui mängulust kaob, siis võtame nö oma liivavormid ja läheme teise liivakasti, lootes et uus mäng on põnevam. Kindlasti ongi mõnda aega, kuid kui kauaks põnevust jätkub, sõltub taas kord suhtes olevate inimeste omavahelisest mängulustist.

Kõige tugevamini on meisse kinnistunud emotsionaalselt laetud mudelid, nagu ma ei ole midagi väärt või sa võlgned mulle midagi või ainult sina täiendad mind või ma olen ohver jne.

Me tõmbame ligi inimesi, kes on meie väära tegutsemise peeglid. See, mida me teiste juures kõige vähem sallime, on sageli varjatud osa meist endast. Seega emotsionaalseid mudeleid endale igapäev kinnitades, tõmbame me endale ligi ka vastavat suhet ja olukordi. Mudel: ainult sina täiendad mind võib muutuda kaassõltuvuseks ja sellises suhtes olev inimene ei arene, ega naudi antud olukorda. Samas ei oska ta leida väljapääsu ja seda niikaua kuni ta kordab endale ainult sina täiendad mind. Võttes seega endalt võimaluse teistega koos olles õnnelik ja rahulolev olla.

Mis on kõige olulisem meie suhetes?

Esiteks kaaslast mitte hukka mõista ja teiseks andestada. Me ei saa otsustada kellegi üle, sest me ei tea tervet pilti. Me teame selle pildi ühte (tavaliselt meie) poolt. Õnnelikku suhet aitavad kinnistada järgmised väited: minu elus on armastav ja toetav suhe või minu elus on partnerlus kalli inimesega või ma toidan teisi ja lasen ennast toita jne.

Neid väiteid on soovitav aeg-ajalt, miks mitte iga päev, korrata.

Suhte aktiviseerimisse võib kaasata ka oma kodu. Millele tähelepanu pöörata?

Kui ukselink logiseb, siis ei suuda me oma suhet koos hoida jne. Vaadake üle lingid ja uksenupud ka kapiustel. Logisevad ukselingid viitavad sellele, et meie elu on täis ootamatusi ja me ei suuda vastu võtta olulisi otsuseid.

Kui soovite oma ellu tõmmata uut partnerit, siis tuleb uue jaoks ruumi teha. Vaadake üle riidekapp. Kujutage ette uue partneri riideid oma kapis rippumas. Puhastage maja vana suhte energiast, sest lahkunud kaaslase särgi alleshoidmine ei anna uue kaaslase tulekuks võimalust.

Suhete tsoonis (samuti magamistoas) ei tohi olla üksikuid esemeid, üksiku inimese pilti või kui pildil olevat kaks eset, näiteks lilleõit, pöörduvad üksteisest ära. Samuti mõjub igasugusele suhtele halvasti mõrane, plekkidega või defektidega peegel. Küll aga sobivad siia esemed, mis sümboliseerivad meile mingit suhet või siis praegust suhet, kandilised või ümarad vormid; paarisesemed (kaks südant, tuvi, lindu, patja, tooli, lampi jne). Ka allavoogav või põimuv ripptaim.

Allikas: feng shui konsultant Siret Seeder; ajakiri ÜKS mai/juuni 2008

 

Kommenteeri