Ash Sotol diagnoositi vitiliigo juba 12-aastaselt. Kui haigus süvenes ja inimesed tema naha kohta õelaid kommentaare tegid, hakkas noor neiu oma keha häbenema. Nüüd, olles 21-aastane, on Ash oma keha armastama õppinud ja on uhke oma erilise naha üle.

Vitiliigoks ehk laikpigmendituseks nimetatakse teadmata põhjusel tekkivat naha laigulist pigmenditust. Vitiliigo on autoimmuunse geneesiga haigus, mille puhul autoimmuunreaktsioonide tagajärjel melanotsüüdid hävivad. Need rakud ei tooda enam melaniini ehk pigmenti, nahale ilmuvad ebaregulaarse kujuga heledad või täiesti valged laigud. Ka karvad vitiliigo piirkonnas muutuvad valgeks. Vitiliigo põhjus on teadmata, kuid arvatavalt on põhjuseks oksüdatiivne stress, autoimmuunsed, geneetilised ning viiruslikud tegurid. Haigust esineb 1–2 protsendil elanikkonnast. Pooltel neist areneb vitiliigo enne 20. eluaastat. Vitiliigo laigud ilmnevad kõige sagedamini näol, huultel, kätel, jalgadel ja genitaalpiirkonnas. Kõige tüüpilisem vorm on generaliseeritud/harilik vitiliigo, mida iseloomustavad kehal laialdaselt levinud sümmeetrilised laigud.

Olles õppinud oma keha ja erilist väljanägemist armastama, muudab naine oma haiguse erinevateks kauniteks kunstiteosteks, rõhutades oma eripära ja tõestades maailmale, et absoluutselt iga inimene on ilus!

1 2 3 4 5 67 8 9 10 11